SI Plus

Nadácia Pontis spustila prihlasovanie do aktuálneho ročníka #GivingTuesday. U nás na Slovensku to bude už 6. ročník sviatku štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Tentokrát pripadá na 29. novembra a prihlasovať sa môžu nielen organizácie, ale aj firmy, mestá a obce.

GivingTuesday je jeden deň v roku, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri sa dobro. Vznikol v roku 2012, kedy ho zaviedla newyorská inštitúcia 92nd Street Y ako reakciu na predvianočný nákupný ošiaľ počas dní Black Friday a Cyber Monday. Táto jednoduchá, no veľmi silná myšlienka sa v priebehu niekoľkých rokov dostala do viac než 150 krajín a spojila viac ako 50 000 organizácií a milióny ľudí po celom svete.

Zapojiť sa môžu jednotlivci, organizácie, školy, firmy aj obce, ktoré chcú pomáhať. Stačí dať vedieť ostatným o svojom dobrom skutku a zdieľať ho na sociálnych sieťach s hashtagom #GivingTuesday a #MozemPomozem. Na druhej strane je to príležitosť pre neziskové organizácie, ktoré môžu prostredníctvom GivingTuesday osloviť podporovateľov a požiadať ich o pomoc – či už finančnú, materiálnu alebo o darovanie času dobrovoľníkov či zdieľanie know-how.

Nadácia Pontis pripravila pre organizácie aj krátky a prehľadný návod, ako správne vyplniť registračný formulár, pracovný zošit pre vytvorenie úspešnej kampane krok po kroku a ďalšie užitočné materiály. Tie spolu s ďalšími informáciami a registračnými formulármi nájdete na stránke Givingtuesday.sk

https://www.givingtuesday.sk/