SI Plus

Komisia a Európska rada pre inovácie a Výkonná agentúra pre malé a stredné podniky (EISMEA) ocenili víťazov súťaže European Social Innovation Competition (EUSIC). Cieľom tejto súťaže je hľadať najinovatívnejšie riešenia spoločenských výziev. Pre rok 2022 bola výzvou „budúcnosť bývania “. Výzba bola navrhnutá tak, aby prilákala návrhy a projekty z rôznych oblastí, ktoré riešia výzvu spojenú so súčasnou architektúrou a udržateľnými riešeniami európskych obytných štvrtí.

Porota vybrala týchto troch víťazov 10. ročníka EUSIC:

  • ReLearn (Taliansko) využíva umelú inteligenciu, aby pomohla spoločnostiam a samosprávam znížiť ich vplyv na životné prostredie monitorovaním vyprodukovaného odpadu.
  • Sostre Civic (Španielsko) úspešne implementuje alternatívny model bývania, spravodlivejší a dostupnejší, neziskový, nešpekulatívny a transformačný.
  • Efficient Energy Technology  víťaziaci s projektom SolMate Pro  (Rakúsko) poskytuje skladovanie energie (naliehavý problém týkajúci sa prechodu energie na obnoviteľné zdroje) v mestských oblastiach s veľkou jednoduchosťou používania.

Každý z ocenených získava peňažnú odmenu v hodnote 50.000 EUR pozvanie na 2-dňovú Social Innovation Academiu.

Víťazkou ceny EUSIC Impact Prize je Sofia2Go z Bulharska. Členská porota sa rozhodla oceniť túto digitálnu platformu spájajúcu gurmánov so zvyškami dobrého jedla vďaka ich jasnému sociálnemu poslaniu a aktivitám zameraným na dosah, ktoré vedú k dlhodobej zmene.

Viac informácií o súťaži EUSIC a tohtoročných víťazoch nájdete na nižšie uvedenej stránke.

https://eic.ec.europa.eu/news/meet-winners-10th-edition-european-social-innovation-competition-2023-02-02_en